Header

MADDOX, ALBERT Assistant Principal
McCook, Chris Principal
Holmes, Shelley Assistant Principal for Instruction
Masters, Michelle Assistant Principal
Sams, Mark Assistant Principal

Alexander, Elizabeth Social Studies Teacher
Alexander, Gerald AFJROTC
Arnold, Samantha Special Education Teacher
ARRINGTON, BROOKE English Teacher
Bailey, Mark Social Studies Teacher
BAKER, BETHANY Special Education Teacher
Barfield, Joanna Science Teacher
Barrett, Michael AFJROTC Instructor
Bone, Amanda Social Studies Teacher
BOWEN, PEGGY Family and Consumer Science
Boyd, Janie English Teacher
BRIDGES, CLAYTON Mathematics Teacher
Brock, Ashley English Teacher
Brothers-Bembry, Tamisha Social Services
Brown, Cassie Intervention Specialist
Brush, Craig Science Teacher
Burch, Natalie English teacher
Carrier, Bryan Special Education Teacher
Carrier, Michelle Special Education Paraprofessional
Cave, Kelly Math Teacher
Chance, John Special Education Teacher
CHASTAIN, CARRIE MOID Teacher
Chastain, Kelly Health/PE
Chastain, Michael Athletic Director & Head Football Coach
Cox, Michelle Math Teacher
Custer, Susie English Teacher/Yearbook Advisor
Dalton, Ashley Science Teacher
Daly, Phil Social Studies Teacher
Daniel, Jenna Special Education Teacher
Daniel, Scott English teacher
Dawson, Dexter Special Education-Math
Deshazor-Williams, Roshonda Math Teacher/Math Department Chair
DILL, ZANE Health/Physical Education Teacher
Dingess, Hayley Theatre Teacher
Dumas, Joy Chorus Teacher
Ekey, Chad Social Studies Teacher
Fendley, Tracy Physcial Education Teacher
Fordham, Hope Special Education Teacher
Franklin, Sonja Special Education Teacher
Freyer, Sherry Special Education Teacher
Hackney, Felicia English Teacher
Hankinson, Kathryn Work-Based Learning Teacher
Harris, Cassandra Math Teacher
Harrison, Kelly Science Teacher
Henderson, Candace Science Teacher- Dept Chair
Holmes, Shelley Assistant Principal for Instruction
Holsenbeck, Sherry Math Teacher
Howell, Todd Band Teacher
Hvizdzak, Stephen Science Teacher
Jackson, Antoine Air Force Junior ROTC Instructor
Jefferson, Lamontay Guidance Counselor/Testing Coordinator
Johnson, Sheila CTAE/Family and Consumer Science Instructor
Kirk, Tara Special Education Teacher
Lee, Sherri Social Studies Teacher
Leever, Wayne Special Education Teacher
Lemus, Maria ESOL Teacher
Lenderman, Ami Mathematics Teacher
Leskosky, Louis Gifted Lead Teacher
Lockhart, Melanie English Teacher
Locklear, Tina Science Teacher
MADDOX, ALBERT Assistant Principal
MALONE, CHESS English Teacher
Martin, Crystal Math Teacher
Martin, Kimberly Social Studies Teacher
Martin, Tina Media Center Clerk
Masters, Michelle Assistant Principal
Mathis, Julie Guidance Counselor
Mayhew, Jamie Social Studies Teacher/Social Studies Department Chair
McCook, Chris Principal
MONTGOMERY, JUSTIN PE Teacher
Morris, Lashunda Math Teacher
Munford, Alfreda Special Education Teacher
Myles, Marsha Achievement Specialist
Nall, Rebecca Spanish Teacher
NELSON, KIMBERLY English Teacher
Palmer, Tracy CTAE Paraprofessional
Poythress, Laura English Teacher
PRATT, JENNIFER French Teacher
Proffitt, Bobbie Special Education Teacher
Puryear, Jonna Spanish Teacher
Rader, Nicole Mathematics Teacher
Sammons, Cynthia Deaf Hard of Hearing Teacher
Sanders, Veronica Agriculture teacher
Sauceda, Jennifer Art Teacher
Singletary, Jordan Science Teacher
Slaughter, Amanda Social Studies Teacher
Smith, Chris Science Teacher
Smith, Doreen Media Specialist
Smith, Jason Science Teacher
Sostillio, Nicholas Theatre Teacher
Squires, William Special Education Teacher
Stevens, Mark Math Teacher
Summers, Stacy Marketing Education Teacher
Talton, Antonio In-School Suspension Coordinator
Teague, John Science Teacher
Teague, Julie Guidance Counselor
Turner, Elizabeth Spanish Teacher/Department Chair
VanDalinda, Ryan Business and Technology Education
Wade, Janet School Counselor
Waid, Martha Lunchroom Manager
Walker, Robert Social Studies Teacher
Watson, Amanda Graphics Teacher
Watts, Bryan Special Education Teacher
WESTBROOK, MARQUIS Warner Robins High
White, Rebecca Health Teacher
WIGGINS, JEREMY P.E. Teacher
WINDON, STEPHANIE CTAE/ Business & Computer Science Teacher
Winters, Mary Math Teacher

Axton, Robert WRHS/Lead Custodian
Bailey, Linda Guidance Counselor Secretary
Boyett, Michael Warner Robins High Special Education MID Paraprofessional
Choney, Sabrina Special Educational Paraprofessional
Dyson, Andrea Interrelated Parapro
Fowler, Tonya Receptionist
Gore, Diane Attendance Office
Hein, Lori Special Education Paraprofessional
Henderson, Joyce special Education Paraprofessional
Jackson, Brandy Special Educational Paraprofessional
Mills, Latanga Special Educational Paraprofessional
Murphy-Forrester, Paula Special Education Paraprofessional
Osborne, Debra Office ATS
Talton, Jamila Principal's Secretary
Thompson, Sharon Special Educational Paraprofessional
Valle, Shandia Parent Involvement Coordinator
Wade, Robin Bookkeeper